BULDOG OBECNE SZCZENIĘTA
POPRZEDNIE SZCZENIETA
WSZYSTKIE MIOTY STELLANOVA
WAŻNE INFORMACJE O SZCZENIĘTACH
Buldogi z naszej hodowli w swoich nowych domkach

SZCZENIAKI BULDOG FRANCUSKI

Miot "Z"

*  Buldog francuski na sprzedaż *

 

"Zygzaczek Stellanova"   ***   więcej zdjęć  zapraszamy do oglądania na Facebook   online

 

"Zygzaczek Stellanova"  ze swoim tatusiem:

 

 

*  Buldog francuski na sprzedaż  *

 

 

 

 

więcej zdjęć  zapraszamy do oglądania na Facebook   online

 

 

 

***  przyjmujemy również rezerwacje na kolejny miot,  szczenięta  w 2018 ***

 

szczeniaki buldog francuski na sprzedaż  - buldogi francuskie  - dostępne do rezerwacji

 

 

 

 

 

 

POPRZEDNIE SZCZENIĘTA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć  zapraszamy do oglądania na Facebook   online

 

 

 

 

 

 

poprzednie mioty:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do oglądania  zdjęć miotu  w galerii Facebook   online

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do oglądania  zdjęć miotu  w galerii Facebook   online

 

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć szczeniąt  z tego i innych miotów można zobaczyć klikając tutaj    online

 

 

 

   

Zapraszamy również do obejrzenia filmu:

"Szczenięta buldog francuski w Hodowli Stellanova:

 

 

 

 

 

 

do góry

  

WSZYSTKIE MIOTY STELLANOVA

 

Stawiamy na jakość a nie na ilość. 

Oto wszystkie mioty buldogów francuskich  w hodowli Stellanova od 2003 roku:

 

2003r  "H"

2004r  "N" 

2005r  "S"    "U"   

2006r  "B"   "C"   

2007r  "H"    "J"    "K"

2008r  "N"   "O"    "P" 

2009r  "B"   "C"    "G" 

2010r  "K"  "R" 

2011r  "T" "F"   

2012r  "K"   "M"   

2013r  "R"  "S" "A" "B"

2014r  "E"  "G" "I"

 

 

do góry

WAZNE INFORMACJE O SZCZENIETACH

w hodowli "Stellanova"

Szczenię , które opuszcza nasz dom (najwcześniej po ukończeniu 7 tyg. życia) jest odrobaczone, zaszczepione, zostaje wyposażone w międzynarodową  książeczkę  zdrowia,  posiada metrykę / rodowód FCI , wyprawkę , broszury  , informacje  na  tematy związane  z  żywieniem pielęgnacją i wychowaniem psa jak również podpisujemy umowę. W każdej chwili służymy pomocą i fachową  radą , dotyczącą wychowania  psa ,jego pielęgnacji, a także w późniejszym przygotowaniu go do wystaw pod  każdym względem.  Przyjmujemy rezerwacje na szczenięta (najczęściej ze sporym wyprzedzeniem) , która to rezerwacja związana jest z wpłatą bezzwrotnego zadatku.

Więcej informacji

zapraszam do zapoznania się z działami:

  

 

Hodowla Stellanova na Facebook:

 

 FAZY ROZWOJU SZCZENIAKA:

 ETAP NOWORODKOWY: pierwsze 2 tygodnie życia, gdzie kształtują się psie zmysły. Szczenię nie jest  zdolne do nauki, nie widzi, ani nie słyszy, potrzebuje  ciepła i matczynego mleka. Szczeniak kieruje się odruchem zaspokojenia głodu. W tym okresie zarówno szczeniaki jak i ich matka powinny mieć zapewniony bezwzględny spokój.  Niepokojona suka może nawet odrzucić swój miot czy też mieć kłopoty z laktacją. Nerwowa matka przekazuje genetycznie swoją słabą konstytucję psychiczną dzieciom, a one kontynuują takie zachowania poprzez naśladownictwo. W końcowej fazie tego okresu szczeniak otwiera oczy. OKRES PSIEJ SOCJALIZACJI: od 3 do 7 tygodnia życia. Trzeci tydzień to okres w którym szczenię zaczyna widzieć, słyszeć, poruszać się. Wszystko wokoło dotyka, wącha, liże dlatego ważne jest by maluch mógł wizualnie uczestniczyć w codziennym życiu domowników. Czwarty tydzień życia dla szczeniaka jest okresem intensywnego rozwoju, absolutnie nie wolno ich odsadzać od matki!.  Odsadzanie można stopniowo zacząć w wieku 5 i 6 tygodni życia. Suka coraz częściej opuszcza kojec, a maluszki bawią sie w swoim gronie i z domownikami :).  ETAP SOCJALIZACJI Z CZŁOWIEKIEM I OTOCZENIEM następuje miedzy 7 a 12 tygodniem życia. Najlepszym okresem do zmiany domu jest wiek 7 tygodni życia szczeniaka. W tym wieku szczeniak najszybciej i najtrwalej przywiązuje sie do nowego opiekuna oraz najłatwiej akceptuje nowe otoczenie.  W tym okresie maluch powinien mieć zapewnione jak najwięcej kontaktów z nowym właścicielem poprzez urozmaicone zabawy oraz pierwsze lekcje wychowania. Wpajamy odruchy czystości poprzez częste wynoszenie na dwór czy matę do załatwiania, przede wszystkim po posiłkach, spaniu zabawie. Oczywiście od takiego maluszka nie możemy wymagać bezwzględniej czystości pamiętając, że zwieracz pęcherza osiąga swoją pełną "wytrzymałość dopiero miedzy 6 a 8 miesiącem zycia. OKRES UTRWALANIA STRACHU to czas miedzy 8 a 10 tygodniem życia szczeniaka.  W tym okresie wszelkie negatywne przeżycia utrwalą sie i wycisną piętno na psychice. OKRES PRZYSPIESZONEJ NAUKI następuje w wieku 10, a 12 tygodnia życia, gdzie otoczenie oraz różnorodne zabawy wspaniale bedą kształtować rozwój psychiczny szczeniaka. OKRES USTALANIA MIEJSCA W SFORZE /rodzinie/ grupie przypada na okres miedzy 13 , a 16 tygodniem zycia. Ustalamy, kto jest przewodnikiem domowego stada - w tym okresie powinna następować kontynuacja wychowania, nauki, szkolenia poprzez zabawę i miłe doznania.

 

 

Uwaga!

W związku z pojawianiem się wzorowanych na legalnych dokumentach hodowlanych Związku Kynologicznego w Polsce (m. innymi Metryki i pseudorodowody wydane przez Polski Klub Miłośników Psów Rasowych - PKMPR lub Związek Hodowców Psów Rasowych - ZHPR) Zarząd  ZKwP przypomina, że jedynie Związek Kynologiczny w Polsce jest zrzeszony w międzynarodowej federacji kynologicznej FCI i jedynie dokumenty hodowlane wydane przez ten Związek są legalnie honorowane w Polsce i poza granicami. Psy posiadające dokumenty hodowlane wydane przez inną niż Związek Kynologiczny w Polsce organizację nie są uznawane za psy rasowe.

Do góry