Buldog Francuski porady

 
     

Wybierz temat:

gdzie kupić psa?

 rasa krótkonosa
bezpieczeństwo
obroża czy szelki?
obgryzanie ścian
pies w podróży
lek na stres
wakacje z psem
psia wyprawka

GDZIE KUPIĆ BULDOGA FRANCUSKIEGO

Odradzam szukania psów  z "niby rodowodem" w  hodowlach rejestrowanych w różnych dziwnych stowarzyszeniach, klubach itp. Obecnie pseuhohodowcy zaczęli tworzyć stowarzyszenia (w związku z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt), aby móc produkować szczenięta! .  Handlarze ( nie mylić z hodowcami ! ) żerują na wrażliwości i niewiedzy osób kupujących, produkują szczenięta bez żadnej wiedzy kynologicznej, wyrabiając im fałszywe rodowody itp. Wiele z tych psów jest źle odchowanych, istnieje duże prawdopodobieństwo ,że szczenię za szybko oddzielono od matki i rodzeństwa, a wówczas może mieć zaburzenia natury psychicznej ( np. aspołeczność, agresywność ) . Prywatni sprzedawcy oferują szczenięta na sprzedaż poprzez ogłoszenia w czasopismach. Często nie mają oni w ogóle żadnego doświadczenia ( albo zbyt małe) i zwykle szczeniaki sprzedają z przypadkowych skojarzeń.

Jeśli chcesz kupić szczenię buldoga francuskiego: kupuj szczeniaka  w hodowlach zarejestrowanych w ZKwP Związek Kynologiczny w Polsce -  jedynej oficjalnej organizacji kynologicznej w naszym kraju należącej do FCI  Fédération Cynologique Internationale. Doświadczony, troskliwy hodowca to najlepsze źródło szczeniąt rasowych. W nawiązaniu kontaktu z hodowcami pomaga Związek Kynologiczny. Innym sposobem na poznanie hodowli jest odwiedzenie wystawy psów rasowych. Nie wolno brać szczenięcia wcześniej niż ukończy ono 7 tygodni życia !

jakie legowisko
miska dla buldoga
obroża
smycz dla buldoga
gryzaki
zabawki
smakołyki
podkłady i kuwety

 

 

BULDOG FRANCUSKI TO SZCZEGÓLNA RASA KRÓTKONOSA
Buldog francuski to pies o skróconym przewodzie nosowo-gardłowym. Krótka kufa to ważny powód troski o mopsika dlatego też w czasie upałów powinny mieć zawsze zapewniony cień oraz wodę.  Nie wolno tej rasy narażać na działanie słońca oraz meczących spacerów  w czasie upałów. Mopsy doskonale czuja sie w czasie chłodnych, wietrznych czy zimnych dni. Maja dość obfitą okrywę włosową, która daje im ciepło w czasie zimy i chłodzi w lecie. Rasy brachycefaliczne - do jakich należy mops, powinny być poddawane narkozom z uwzględnieniem ich specyficznych warunków fizycznych. lekarz weterynarii powinien mieć baczenie na to ze rasy te są inne i często - gesto niestety psy moga sie nie wybudzić z narkozy. Więc albo mamy lekarza weterynarii, który wie jak zaordynować leki wprowadzając jes do organizmu albo szukamy lecznicy weterynaryjnej z anestezjologiem (tz. specjalista z dziedziny chirurgii weterynaryjnej) i sprzętem do narkozy tzw. wziewnej / dotchawicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO SZCZENIAKA
Pies musi mieć w domu swoje własne, wydzielone , bezpieczne miejsce tzw. azyl. Nawet jeśli będzie spał w łóżku z właścicielami powinien mieć swoje własne posłanko. Jak szczeniak przybywa do domu zabezpieczmy wszelkie kable, rośliny, rzeczy a nawet schody, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne dla maluszka. jest zasada: gdzie szczenię samo wejdzie to samo zejdzie ale gdzie go wniesiemy (np. na łóżko) nie możemy go tam samopas zostawić aby nie zeskoczył i nie zrobił sobie krzywdy. Pamiętajmy o ząbkowaniu - niech nasz szczeniak ma odpowiednie zabaweczki i kosteczki do gryzienia. Gdy szczeniak zostaje sam w domu musimy zabezpieczyć miejsce w którym będzie przebywał: zbudować dla niego kojec albo postawić dużą klatkę z wydzielonymi w niej częściami: sypialnia, zabawową oraz psią toaletą.

 

SZELKI CZY OBROŻA DLA BULDOGA FRANCUSKIEGO
Całe życie powtarzałam, ze szelki są dla psów pociągowych bo po to je wymyślono aby taka role pełniły . Teraz pokazały sie różne szelki dla małych, ozdobnych psów. Ale nigdy nie wiadomo jakie kupimy i czy czasami ona nie zdeformują naszym psom stawów . Dlatego jeśli już szelki to wtedy gdy pies zakończy swój wzrost .Bo jak np. laikowi wytłumaczyć, że są takie , które nie "dochodzą" do stawów oraz takie , które je deformują?  Jeszcze pół biedy kiedy to jest piesek , który nie będzie uczęszczał na wystawy ale co jeśli na być potem pokazywany na wystawach?. Dlatego zawsze bezpieczniej wychowywać i uczyć na obroży, a jak juz osiągnie rozmiary dorosłego psa wtedy możemy założyć obróżkę . Co do ciągnięcia przez psa i nagłe zrywy..  takich nagłych "zrywów" oduczam psa.. Aby nie mieć kiedykolwiek w przyszłości takich "przygód" . Nigdy nie wiadomo czy kiedyś w przyszłości będę miała akurat siłę by psa utrzymać w takiej sytuacji. Dlatego w ogóle większy nacisk położyć na naukę korygowania zachowania w takich sytuacjach. Naukę zaczynamy jak najwcześniej, by w wieku trzech miesięcy szczenie tak pięknie chodziło, stało i prezentowało sie jak nasz Kaviorek kiedy był na swojej pierwszej na wystawie w Zakopanem. Kiedyś jak nie było takiego szaleństwa w zakresie ubranek dla psów : łącznie z obróżkami, "wypasionymi" szelkami "temat" był krótki: szelki dla psów pociągowych. Obecnie wiadomo, że szalki sa droższe i mozna je bardziej  "ozdobić" od obróżki. Co za tym idzie więcej kosztują szelki - więcej materiału sie zużywa na nie i można dodać więcej ozdóbek itp. to wszystko sie składnia ku temu, aby nimi po prostu handlować .

Jeśli chodzi o deformacje stawów na które narażone sa psy to po prostu lepiej unikać aniżeli psa na to narażać. Ponieważ producenci szelek dobrze wiedza o tym, ze niektóre szelki są przyczyna własnie wspomnianej deformacji postanowili pojść po rozum do głowy i stworzyć szelki , które mocno swym wyglądem odbiegają od tych standardowych "złych" szelek.  Oto są szelki, które na pewno nie działają na zasadzie szelek psów pociągowych a zatem nie zdeformują psu stawów, sa szelki wygodne , zakładane przez głowę i zapinane z boku : Myślę, ze takie "coś" powinno mieć swoja jakaś inną nazwę  :)

 

BULDOG FRANCUSKI OBGRYZA ŚCIANY
Bywa, ze nasz piesek - szczególnie szczeniak czy młodzież dobiera sie do ściany...  Wtedy jest to sygnał dla nas, że milusiński ma braki wapna w organizmie. Trzeba mu kupić i podawać wapno. Okres ząbkowania to zwiększone zapotrzebowanie na wapno - i dobrze dodawać psu do namoczonej karmy ser biały z pokruszonym na proszek wapnem .

 To jest to wapno do kupienia w aptece - jest albo w pudełeczku albo w blistrach * 50 tabletek koszt ok. 4,50zł
Ale sklad jest ten sam:  1 tabletka zawiera 45 mg jonów wapnia w postaci Calcii gluconas (wapnia glukonianu)* 500 mg  Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa.
STOSOWANY JEST W STANACH ZWIĘKSZONEGO ZAPOTRZEBOWANIA NA WAPŃ
DZIAŁANIE:  Wapń jest niezbędnym składnikiem mineralnym organizmu. Stanowi ważny składnik tkanki kostnej, uczestniczy w działaniu układu nerwowego i mięśni. Jest niezbędny w procesie krzepnięcia krwi. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, dzięki czemu działa przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie. Pobudza mechanizmy obronne organizmu. Niedobór wapnia prowadzi do zaburzeń nerwowo-mięśniowych i demineralizacji kości.  WSKAZANIA: Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (np. w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie ciąży, karmienia piersią, rekonwalescencji).
Stany niedoboru wapnia w organizmie (np. w wyniku zaburzeń wchłaniania, zwiększonego odkładania się wapnia w tkance kostnej).  Leczenie osteoporozy różnego pochodzenia (także zapobiegawczo), tężyczki.
Wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych (m.in. pokrzywka, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), w leczeniu stanów zapalnych (np. w chorobach dróg oddechowych, gardła), złamań kości, demineralizacji kości

 

BULDOG FRANCUSKI W PODRÓŻY
Buldog
może z nami podróżować czy to w pociągach, autobusach czy PKS. Najlepiej, gdy ma swój własny kontenerek specjalnie do podróży i jest od małego do niego przyzwyczajony. Wówczas tylko wykupuje się dla psa bilet. Co do podróży zagranicznych oprócz kontenerka i biletu potrzebny jest paszport i oznakowanie i Ew. inne dokumenty. Przykład transporterka składanego z materiału -dobre dla szczeniaka oraz transportera z plastiku doskonałego dla psa dorosłego we wszystkich środkach transportu: samochodowego, lotniczego, promowego.

Podróżne zagraniczne z psami po wstapieniu Polski do Unii:
Dostosowanie naszych przepisów do wymogów UE nastąpiło po naszym wstąpieniu do wspólnoty. Paszport musi być wystawiony przez uprawnionego lekarza weterynarii (listę tych lekarzy można znaleźć na stronie www.vetpol.org.pl  Badania serologiczne krwi - mogą być one wykonywane również w ściśle określonych laboratoriach.
Różne kraje mają różne wymogi. Jeśli pies nie przekracza 8 kg lata na pokładzie. Dodam, ze np. jak moje szczeniaki wylatywały do Francji, USA, Niemiec , Holandii leciały z paszportami na podstawie identyfikacji tatuażu zgodnego oczywiście z wpisem do paszportu.
Psy przemieszczane z Polski do krajów europejskich jak np.: Austria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Węgry i inne muszą być zidentyfikowane za pomocą:  *czytelnie wytatuowanego numeru lub mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem);
*Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie - szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia
* Muszą być zaopatrzone w paszport wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz wpis w paszporcie o stanie zdrowia - wazny 3 dni.
 Np. Co do
Finlandii Podczas przemieszczania, psu musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba za nie odpowiedzialna. Dodatkowo oprócz paszportu, wscieklizny i zaswiadczenia potrzebny jest wpis do paszportu o tym, ze pies został poddany zabiegowi odrobaczania nie później niż na 30 dni przed przemieszczeniem na terytorium Finlandii przy użyciu preparatu zawierającego praziquantel lub epsiprantel.
Co do wysłania psa do Australii.
W tych krajach potrzebna jest kwaratanna i badania na przeciwciała.
*pies musi zostać zidentyfikowany
za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).
* pies musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie
. Po upływie co najmniej 1 miesiąca po szczepieniu przeciwko wściekliźnie lekarz upoważniony do pobierania próbek krwi musi pobrać krew od zwierzęcia i wysłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium (laboratorium w Puławach) Pies może wjechać na terytorium danego panstwa nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. uzyskania w badaniu miana przeciwciał co najmniej 0,5 IU/ml).
*Pies musi zostac zaopatrzyony w paszport w którym muszą być odnotowane wszelkie czynnosci:
takie jak: identyfikacja zwierzęcia (tatuaż, chip) szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz badanie efektywności szczepienia.
* Pies musi na 24-48 godzin przed wyjazdem zostać odrobaczony i poddany profilaktyce przeciwkleszczowej - co równeiż musi zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia przez weta
Musi być zachowana kolejnosc czynnosci ponieważ w przypadku, gdy pies został najpierw zaszczepiony p/ wściekliźnie a potem zaczipowany * szczepienie powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia ( ze względów zdrowotnych) nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu.

Badanie serologiczne krwi - musi być wykonywane również w laboratorim majace uprawnienia- w Polsce jest to laboratorium w Puławach

 

Dodam tylko , ze moje buldogi francuskie i mopsy (India i Kami Stellanova) , które poleciały do Australii - w lulku bagażowym (ponieważ waga przekraczała dopuszczalne 8 kg) musiały miec specjalne transportery lotnicze - tu pokazuję zdjecia z lotniska: Transportery spełniały wymogi IATA , zbudowane z solidnego plastiku
dzrzwi zrobione z metalu - ocynk w zestawie z tym transporterem sa:
miski na wodę i pokarm oraz zestaw etykiet z podpisanymi danymi psa. Do USA wysyłałam szczeniaka z rodowodem czyli szczenię było z tatuażem. Pies leciał samolotem jako "bagaż podreczny" nie przekraczał 8 kg. BYł zaopatrzony w tatuaz - który był zgodny z wpisem do paszportu. Miał oczywiscie PASZPORT z aktualnym szczepieniem wscieklizny oraz wpisem od lekarza zaswiadczającym o jego stanie zdrowia UWAGA wpis ten wazny jest tylko 3 dni dlatego robimy go w ostatniej chwili.

 

STRES W PODRÓŻY
Dorosłym psom, które maja steres z powodu podróży dobrze jest podać coś na uspokojenie - delikatnego a co za tym idzie ziołowego np. tabletki: HOVA
Należy podać 2 tabletki przed odjazdem albo drażetki: VALERIN SEN które zawiera wyciągi roślinne z korzenia kozłka lekarskiego, ziela melisy i szyszek chmielu. Działanie i stosowanei jest podobne : ulatwiaja zasypianie, trudnościach z zasypianiem, w stanach napięcia nerwowego i niepokoju. Dodatkowo Magnez (który zawieraja) zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową i wykazuje działanie uspokajające. składa sie z ekstraktu suchego z korzeni kozłka lekarskiego i ekstraktu suchego z szyszek chmielu zwyczajnego .Tabletki HOVA zawierają składniki roślinne o działaniu ułatwiającym zasypianie, uspokajającym i łagodnie przeciwskurczowym. Dobre są na stany napięcia i niepokoju, pobudzenia

 

BULDOG FRANCUSKI NA WAKACJACH
Lato a  więc ciepło a nawet gorąco. Wówczas czesciej podruzujemy oraz czesciej jezdzimy np.na wystawy psów. To może być trudny okres dla mopsów ze wzgledu na ich specyficzna budowę oraz skrócony przewód nosowo - gardłowy. Poł biedy jesli mamy w samochodzie klimatyzację. Ale co zrobić gdy jej nei ma?. Wówczas nadobrze zaopatrzyć sie we wkłady lodowkowe, które okrywamy kocykiem i na tym moze połozyć sie podrózujący mops. Musimy pamietać, że  psy w przeciwieństwie do innych zwierząt oraz ludzi nie wydziela potu i przez to nie jest tak przygotowany do znoszenia upałów jak np. człowiek. Mops ma swoja własną "klimatyzacje" to znaczy chłodzi sie  przez szybkie oddychanie, dzięki któremu następuje wymiana powietrza ciepłego na zimne. Ale nastepuje problem gdy   temperatura ooczenia powietrza jest podobna do temperatury ciała naszego mopsika bo wtedy wymiany powietrza na chłodniejsze nie bedzie. Dlatego wazne jest zapewnienie naszemu pupilowi chłodnego miejsca w czasie upałów oraz miski z zimna wodą.

UWAGA: najczęściej narażamy psy na przegrzanie, udar cieplny czy wręcz uduszenie gdy:

- pozostawimy mopsa w samochodzie bez wentylacji

- pozostawimy psa w samochodzie zaparkowanym  i narazonym na działanie słońca

- stanie w  korkach w czasie upałów

POMOC w przypadku przegrzania: musimy jak najszybciej schłodzić psa. Polać go zimna wodą w skrajnych przypadkach podać kortyzon w zastrzyku.

 

WYPRAWKA DLA SZCZENIAKA
J
eśli jzu podjedliśmy decyzję o zakupie małego pupilka, znalezliśmy dobrą hodowlę i jzu tylko kilka dni czy tygodni dzieli nas od przybycia maluszka do naszego domu - warto pomyśleć o tym co powinnyśmy dla malucha przygotować.
Przykład luksusowej wyprawki dla szczeniaka buldoga francuskiego:LEGOWISKO
LEGOWISKO - posłanie .  Kazdy buldozek i każdy inny piesek powinien mieć w domu swoje własne miejsce tzw "azyl" w którym bedzie sie czuł nader bezpiecznie. Dobrze aby posłanko było ustawione tak aby pies mógł swobodnie obserwować co dzieje się w jego otoczeniu.  Jak bedziemy kupować posłanko wezmy pod uuwage , że nasz szczeniaczek bardzo szybko urosnie.  Dobre ejst legowisko które ma ywsokie ścianki aby peisek tam sie czuł bardzo dobrze jak w '"kołysce " . Dobre sa legowiska plastikowe gdzie w srodek włozymy kocyk, poduszczeczke czy materacyk. Nie polecam legowisk wiklinowych.
 

 

KLATKA DLA BULDOGA FRANCUSKIEGO
Dla wielu osób klatka jest bardzo niepożądaną rzeczą dla psa, ale ja jestem "za". Klatka jest przydatna, a czasem niezbędna - np. w okresie rekonwalescencji (w czasie choroby czy po doznanym urazie) albo żeby psa nauczyć czystości. Najważniejsze w tym wszystkim o tym nalezy zawsze pamiętać, że klatka w żadnym wypadku nie może stać się dla psa więzieniem. Wiezieniem, które tylko opuszcza wówczas gdy wychodzi załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Klatka przez psa postrzegana powinna być jako azyl, miejsce bezpieczeństwa, wyciszenia, który nauczonemu przebywania w klatce psu daje poczucie bezpieczeństwa oraz okreslonego i całkiem własnego miejsca w naszym domu.  Jeśli pies jest przyzwyczajony do takiej klatki od małego to właśnie będzie dla niego najlepsze miejsce na świecie bo będzie miał swój mały własny domek. Jeszcze raz podkreślam, ze najważniejsze by klatka taka nie stanowiła więzienia.  Zawsze się smieję i opowiadam o takim porównaniu zaciętym przeciwnikom klatek dla psów. Wyobraźmy sobie , ze do naszego kraju przybywa Guliwer, a my ludzie jesteśmy liliputami (w porównaniu do wielkoluda). Guliwer patrzy, rozgląda sie i co widzi?. Każdy człowiek ma swój dom ale z perspektywy Guliwera jest to klatka, do której wchodzi by poczuć się bezpiecznie, by odpocząć, by iść spać... Owszem Guliwer tez zobaczy inny dom-klatkę, gdzie ludzie są zamknięci i nigdy nie wychodzą, ale to już będzie po prostu więzienie.

 

Pies jako przyjaciel człowieka od setek lat potrzebuje mieć stały kontakt z właścicielem i jego rodziną. Mieszkamy z naszymi psami w domu. Stanowią część naszego życia i rodziny. Z nimi każdy dzień się zaczyna i kończy.  Dlatego też nie popieram hodowli tzw. kennelowych , gdzie psy żyją oddzielnie, a nieraz całkiem z daleka od domu właściciela- hodowcy. Szczenięta z takich hodowli mogą wykazywać problemy natury psychicznej oraz być źle socjalizowane co będzie miało ogromny wpływ na ich całe przyszłe życie.MISKI DO JEDZENIA
MISKI DO JEDZENIA DLA BULDOGA powinny byc dwie jedna na wodę a druga na pokarm. Najlepiej miski metalowe z guma pod spodem aby sie nie przesuwała.JAKIE OBROŻE
OBROZA  polecam obróżki parciane, delikatne i cienkie na początek. nie polecam typowych szelek , które to wymyślono dla dla psów pociągowych, aby nie ciągnęły szyją


JAKA SMYCZ DLA BULDOGA
SMYCZKA  pierwsza smycz najlepiej aby była smyczą z liny lub taśmy bo w przeciwieństwie do smyczy skórzanych ani zapachem ani smakiem nie prowokuje szczenięcia do jej gryzienia. Można też zaopatrzyć się w smycz automatyczną, która dla mopsów może posł€zyc na długo.


ZABAWKI DLA BULDOGA
ZABAWKI  Zabawek należy mieć kilka i dawać je psu na zmianę tak aby się nie znudził. Do samotnej zabawy doskonale nadają się grube, bawełniane sznury, zabawki piszczałki ale takie aby nasz maluch nei pogryzł ich oraz dzieciece ale bez oczek, guziczków tego co by mógł piesek skonsumować.
              metalowy, zloty kojec                                  smycz i obroża                             kuweta, podklady oraz kosmetykiPODKŁADY DLA SZCZENIAT
KUWETA DLA PSA I PODKŁADY czyli nauka czystosci  Dla zupełnie młodych szczeniąt, które dopiero zaczynają naukę czystości od przeznaczonego do tego celu miejsca, szczeniąt w okresie kwarantanny, przydadza sie podkłady na siuski . W dane miejsce gdzie piesek malenki ma i moze sie załatwiac kladziemy taki podkład i tam piesek robi siusiu oraz kupke

 NA SMAKOŁYKI
TOREBECZKA - SASZETKA NA SAMKOŁYKI  Pierwsze tygodnie w nowym domu to czas budowania właściwych relacji naszego mopsika z domownikami. Szczeniak powinien nauczyć się, że jego pan jest stałym źródłem przyjemnych doznań i najatrakcyjniejszym elementem otoczenia. i tutaj pomocna okaże sie mala saszetka która bedziemy mieli cały zcas przy sobie a w neij przysmaki. Np. sucha karme tzw. groszki. Kiedy tylko zawołamy a pies do nas przyjdzie dajemy mu smakołyk. Tego rodzaju relacja stanowi mocną podstawę uczenia psa wszelkich umiejętności. Dodatkową zaletą takiej saszetki jest możliwość pomieszczenia piłeczki czyy innej zabawki-szmacianki .

 

 GRYZAKI DLA BULDOGA
GRYZAKI  są wspanaiłe bo zaspokoją potrzebę gryzienia, jaką mają szczeniaki i młode psy, którym rosną zęby. Dodatkowym walorem dawania psom gryzaków jest oszczędzenie domowych sprzętów, dostarczenie psu zajęcia, gdy musi zostać sam, pobudzenie apetytu. Gryzaki to różnego rodzaju kości z prasowanej skóry, suszone uszy czy ogony, suszone pracia.

 

Dla szczeniąt (i nie tylko ) polecam też wszelkiego rodzaju "naturalne" gryzaki:

Dla "trenowania" ząbków, wypełnienia czasu, zabawy dobre sa kości prasowane, wędzone, ringi z naturalnej skóry, uszy, buciki z naturalnych skór

 

Podsumowanie: wyprawka podstawowa dla buldoga francuskiego powinna zawierać: posłanko, dwie miski, obróżkę i smycz, gryzaki, zabawki.

Bardziej rozbudowana wyprawka może składać sie z: posłanko-legowisko (na początek polecam wymiary 60x50cm), dwie miseczki: dość ciężkie, metalowe, grawerowane  z gumowanym spodem zapobiegającym przesuwaniu. Wielkość miseczek dla szczeniaka 0,45l / 14cm.  Obróżka dla szczeniaczka buldoga francuskiego czy mopsa w wieku 7 tygodni: 28cm. Jednocześnie dobrze sie zaopatrzyć w kolejny, większy rozmiar ponieważ maluszek szybko rośnie . Druga obróżka o rozmiarze 36cm.  Gryzaczki: buciki, piłeczki, kosteczki różnej wielkosci. Wszystkie gryzaki z naturalnej , preparowanej skóry bez sztucznych barwników w tym duza kość wiązana o długości 26cm.. Transporter dla buldoga francuskiego o wymiarach: 63 x 43 x 43cm . Zarówno dla małego jak i dużego. płyn do pielęgnacji uszu dla psów.  Rękawica z wypustkami do usuwania martwego włosa, lateksowe zabaweczki. Płyn odstraszający zwierzęta o przedłużonym działaniu. Kuweta dla szczeniąt w formie dużej tacy z dodatkowym rantem na podkłady dla szczeniąt. Nożyczki do obcinania pazurków u malutkich szczeniaczków oraz obcinacz dla większych szczeniąt. Smycz rozciągana, szampon dla szczeniąt.  Rękawice gumowe do usuwania martwego włosa. Specjalny, chłonny ręcznik dla psa, dvd o szczeniętach, podkłady do kuwety dla szczeniat

 

 

 

Do góry